Przegląd Prasy Nr 98. Edycja specjalna

utworzone przez | lip 12, 2022 | Patronite | 0 komentarzy

Najpierw kilka słów od autora

Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie nie publikowałem regularnie treści na Pulsie Lewantu. Powodów było kilka. Przede wszystkim już od końca zeszłego roku czułem się nieco wypalony gdy idzie o pisanie nowych treści bliskowschodnich. Szczerze mówiąc, nie czułem żadnej przyjemności z tworzenia nowych tekstów. Można powiedzieć, że przechodziłem przez kryzys twórczy. Po wybuchu wojny na Ukrainie sytuacja się jednak zmieniła. Znowu poczułem chęć tworzenia nowych rzeczy. Jednak tym razem skupiłem się przede wszystkim na wojnie na Ukrainie, pisząc na łamach „Pulsu Zagranicy„. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że tworzenie raportów z Ukrainy aż tak pozytywnie wpłynie na moje podejście do pisania w ogóle i do rozbudowy Pulsu Lewantu w szczególności. Ciężko to opisać w słowach, ale Puls Zagranicy był swoistą terapią twórczą, która pozwoliła mi znowu zacząć czerpać frajdę z pisania. Mam nadzieję, że nie będziecie mi mieli za złe tak długiej nieobecności na Pulsie Lewantu. Gdyby bowiem nie zniknął na te kilka miesięcy, to być może i sam Puls Lewantu by nie przetrwał.

Od lipca wracam do regularnego pisania o Bliskim Wschodzie. Oznacza to, że: co tydzień pojawi się przegląd prasy, wolne czwartki (sesje Q&A) i co najmniej jeden tekst na temat bieżących spraw regionu. Puls Zagranicy będzie nadal funkcjonował jako swoista odskocznia – zostanie jednak w pełni zintegrowany z Pulsem Lewantu (na mojej stronie internetowej powstanie sekcja Puls Zagranicy, a w przeglądach prasy znajdziecie teraz także newsy spoza Bliskiego Wschodu).

Dzięki, że jesteście. – Tomek Rydelek

Poniżej najnowsze wydanie Przeglądu Prasy. Jest to edycja specjalna, która podsumowuje najważniejsze wydarzenia z polityki Bliskiego Wschodu, które miały miejsce od czasu rozpoczęcia się inwazji Rosji na Ukrainę.

Materiał GTBT, który powstał na podstawie mojego scenariusza. Przedstawia on postawę poszczególnych krajów Bliskiego Wschodu wobec wojny na Ukrainie

Dalsza część tego tekstu jest dostępna tylko dla Patronów bloga. Dołącz już teraz do grona Patronów i zyskaj nieograniczony dostęp.

Restricted Content
To view this protected content, enter the password below:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Doceniasz moją pracę? Możesz postawić mi wirtualną kawę, klikając w przycisk obok.

Zostań patronem Bloga

Możesz zostać także stałym Patronem Bloga. W zamian otrzymasz cotygodniowe przeglądy prasy, wczesny dostęp do moich artykułów i udział w sesjach Q&A. Tutaj znajdziesz szczegóły.

TOMASZ RYDELEK

Autor, założyciel Pulsu Lewantu

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (2019). Założyciel Pulsu Lewantu. Od 2018 r. prowadzi kolumnę poświęconą sprawom Bliskiego Wschodu w miesięczniku Układ Sił. W 2020 r. został członkiem Abhaseed Foundation Fund. Oprócz obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie interesuje się głównie historią brytyjskiego kolonializmu oraz nowożytnego Iraku.

Tomasz Rydelek

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (2019). Założyciel Pulsu Lewantu. Od 2018 r. prowadzi kolumnę poświęconą sprawom Bliskiego Wschodu w miesięczniku Układ Sił. W 2020 r. został członkiem Abhaseed Foundation Fund. Oprócz obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie interesuje się głównie historią brytyjskiego kolonializmu oraz nowożytnego Iraku.

Dołącz do ummy (arab. wspólnota) budującej Puls Lewantu i zyskaj dostęp do wielu korzyści: zamknięta grupa na FB, cotygodniowe przeglądy prasy, sesje Q&A, wczesny dostęp do artykułów i wiele więcej. Szczegóły w linku poniżej.