PULS LEWANTU

AUTORZE

Tomasz Rydelek

Autor, założyciel Pulsu Lewantu

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (2019). Od 2018 r. prowadzi kolumnę poświęconą sprawom Bliskiego Wschodu w miesięczniku Układ Sił wydawanym przez Collegium Nobilium Opoliense. W 2018 r. krótko współpracował z War History Online, jednym z największych portali zajmujących się tematyką historii wojskowości.

W 2018 r. załozył bloga Puls Lewantu, poświęconego szeroko pojętej tematyce Bliskiego Wschodu.

Członek fundacji Abhaseed Foundation Fund.

Oprócz obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie interesuje się głównie historią brytyjskiego kolonializmu oraz nowożytnego Iraku.

Redaktor Układu Sił

Od 2018 r. jestem redaktorem miesięcznika Układ Sił, gdzie prowadzę kolumnę poświęconą sprawom Bliskiego Wschodu. Do moich najważniejszych tekstów dla Układu Sił należą: „Doktryna Primakowa a Bliski Wschód” oraz „Katar: Państwo wielkich ambicji”.

Gość Polskiego Radia 24

Kilka razy byłem gościem Antoniego Opalińskiego w audycji „Świat w powiększeniu” transmitowanej na falach Polskiego Radia 24, gdzie rozmawialiśmy głównie na temat rywalizacji USA-Iran oraz o polityce wewnętrznej Iraku.

Członek fundacji AFF

Od 2020 r. jestem członkiem fundacji Abhaseed Foundation Fund, która ma na celu założenie pierwszego w Polsce think-tanku skupionego na Afryce Północnej i Środkowym Wschodzie (MENA).

Współpraca z kanałem Good Times Bad Times

Współpracowałem z Hubertem Walasem z kanału Good Times Bad Times (YouTube), dla którego napisałem dwa scenariusze. Jeden o Doktrynie Primakowa i rosyjskiej polityce wobec Bliskiego Wschodu. Drugi natomiast o przyczynach upadku pro-amerykanśkiego rządu w Kabulu.

Współpraca

Jeśli podobają Ci się treści publikowane na Pulsie Lewantu i chciałbyś nawiązać ze mną współpracę, to proszę prześlij szczegóły swojej propozycji na jeden z podanych poniżej kanałów komunikacyjnych. Preferuję wiadomości na Facebooku.