Puls Lewantu – twoje źródło wiedzy o Bliskim Wschodzie

Blog poświęcony szeroko rozumianej tematyce Bliskiego Wschodu. Polityka, gospodarka, historia, społeczeństwo.

Est. 2018

PULS LEWANTU

AUTORZE

Tomasz Rydelek

Autor, założyciel Pulsu Lewantu

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (2019). W latach 2018-2020 prowadzący kolumnę poświęconą sprawom Bliskiego Wschodu w miesięczniku Układ Sił wydawanym przez Collegium Nobilium Opoliense. W 2018 r. krótko współpracował z War History Online, jednym z największych portali zajmujących się tematyką historii wojskowości.

Ostatecznie postanowił jednak poświęcić się własnym projektom, zakładając w 2018 r. bloga Puls Lewantu, poświęconego szeroko pojętej tematyce Bliskiego Wschodu.

Oprócz obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie interesuje się głównie historią brytyjskiego kolonializmu oraz nowożytnego Iraku.

Redaktor Układu Sił

W latach 2018-2020 byłem redaktorem miesięcznika Układ Sił, gdzie prowadziłem kolumnę poświęconą sprawom Bliskiego Wschodu. Do moich najważniejszych tekstów dla Układu Sił należą: “Doktryna Primakowa a Bliski Wschód” oraz “Katar: Państwo wielkich ambicji”.

Gość Polskiego Radia 24

Kilka razy byłem gościem Antoniego Opalińskiego w audycji “Świat w powiększeniu” transmitowanej na falach Polskiego Radia 24, gdzie rozmawialiśmy głównie na temat rywalizacji USA-Iran oraz o polityce wewnętrznej Iraku.

Autor publikacji

W ramach Pulsu Lewantu prowadzi serię Puls Lewantu Plus, która ma przybliżyć polskiemu czytelnikowi skomplikowane problemy Bliskiego Wschodu w przystępny, a jednoczesnie jakościowy i wyczerpujący sposób. Póki co w ramach serii ukazała się Anatomia Irackiej Rewolucji, która wyjaśnia przyczyny irackich protestów z 2019 r.

Współpraca

Jeśli podobają Ci się treści publikowane na Pulsie Lewantu i chciałbyś nawiązać ze mną współpracę, to proszę prześlij szczegóły swojej propozycji na jeden z podanych poniżej kanałów komunikacyjnych. Preferuję wiadomości na Facebooku.